Jak chronić skórę przed działaniem słońca?

Promieniowanie UVA oraz UVB ma niekorzystny wpływ na cerę przy długiej ekspozycji na słońce. Choć nie odczuwamy często bezpośrednio ich działania, efekty widzimy w postaci opalenizny lub oparzeń słonecznych. Warto pamiętać o tym, żeby prawidłowo chronić naszą skórę przed działaniem fal UVA oraz UVB, zarówno latem, jak i zimą. Mogą nam w tym pomóc kremy ochronne z filtrem, które oferuje każda profesjonalna apteka internetowa.

Pielęgnacja cery latem

Choć lato przyjemnie kojarzy się z wakacjami, plażą i piękną brązową opalenizną, zapewne każdy z nas minimum kilka razy w życiu doświadczył piekącej, zarumienionej skóry przez lekkie oparzenia słoneczne. Dzieje się tak, gdy zapomnimy zastosować kremu z apteki internetowej. Promienie UVA niekorzystnie wpływają na włókna kolagenowe oraz elastynowe, znajdujące się w tkance łącznej. Osłabiają jędrność skóry, destabilizują gospodarkę wodną oraz przyśpieszają procesy fotostarzenia. W efekcie cera staje się szorstka, sucha, a naskórek szybko rogowacieje. W okresie letnim należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe nawilżenie oraz ochronę przed działaniem promieni UV. Apteka internetowa posiada preparaty, które pomagają w pielęgnacji cery latem.

Promienie UV w okresie jesienno-zimowym

Często zapominamy o tym, że działanie słońca jest równie niebezpieczne zimą, jak i latem. Na stokach narciarskich aż 80% promieni słonecznych może odbijać się od pokrywy śnieżnej i dodatkowo osłabiać kondycję skóry. Bez odpowiedniej fotoprotekcji cera znacznie szybciej ulega niekorzystnym czynnikom atmosferycznym, a także znacznie wolniej się regeneruje. Skóra wysusza się, a w połączeniu z mrozem i wiatrem może pękać, szczypać i powodować ogólny dyskomfort. Warto zwrócić uwagę, czy krem ochronny termoizolacyjny z apteki internetowej posiada także filtr UV. Zawartość D-panteolu zagwarantuje szybszą regenerację naskórka oraz odpowiednią gospodarkę wody. Szczególnie delikatna skóra dzieci jest narażona na podrażnienia. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się preparaty bezzapachowe i hipoalergiczne, które są bezpieczne w pielęgnacji skóry wrażliwej. Szeroki wybór takich produktów posiada każda profesjonalna apteka internetowa.