Jęczmień na oku – przyczyny i leczenie

Jęczmień jest często nawracającym problemem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jest to objaw bakteryjnego zakażenia gruczołów brzegowych powiek, który skutkuje w torbielowatych infekcjach w formie ropnia. Choć sam jęczmień nie zagraża utracie wzroku, jest często bolesny i sprawia duży dyskomfort. Apteka internetowa posiada profesjonalne produkty, które pomogą uporać się z problemem.

Czym jest jęczmień?

W większości przypadków jęczmień spowodowany jest zakażeniem gronkowcem złocistym lub paciorkowcami. Niewielki ropień pojawia się na powiece na linii rzęs. Wiele osób, które nie stosują profesjonalnych maści z apteki internetowej, zmaga się z tym problemem przez długi czas, ponieważ niewyleczony jęczmień może stale powracać w momentach osłabienia organizmu lub najmniejszego podrażnienia oka. Najpopularniejszą odmianą jest jęczmień zewnętrzny. Wówczas na powiece pojawia się charakterystyczne, bolesne zaczerwienienie, które dość szybko przekształca się w obrzęk z żółtym lub różowym czubkiem z ropą w środku. W takiej formie jęczmień utrzymuje się przez kilka dni, następnie samoistnie pęka i zasycha. Nie można samodzielnie próbować przebić powstającego obrzęku, ponieważ może to wiązać się z szerszym zakażeniem i znacznie wydłużyć okres kuracji. Apteka internetowa zapewni odpowiedni wybór produktów, które przyśpieszą gojenie się jęczmienia.

Jak wyleczyć jęczmień?

Niestety dość trudno wyleczyć jęczmień, a ropnie często nawracają nawet po długim okresie. Domowe sposoby są skuteczne, jednak tylko jako sposób zaradczy i rozwiązanie tymczasowe. Szukając innego rozwiązania, warto poszukać profesjonalnych maści czy innych preparatów, które działają nie tylko na objawy, lecz aktywnie zwalczają źródło ropnia, czyli gronkowiec. Obecnie każda apteka internetowa oferuje produkty, które zawierają niezbędne substancje czynne, które pomagają w szybszej regeneracji skóry, łagodzą ból, a jednocześnie pomagają pozbyć się nawracającej infekcji. W aptece internetowej warto szukać specjalnych dedykowanych produktów zawierających odkażające wyciągi roślinne lub antybiotyki. Starym domowym sposobem jest pocieranie jęczmienia złotą obrączką, przykładanie ciepłej torebki zielonej herbaty lub rumianku.